Paintball

Zasady

Podczas gry zawodnicy podzieleni są na 2 zespoły, z których każdy posiada w swojej bazie flagę. Zwykle celem gry jest zdobycie flagi przeciwnika i dostarczenie jej do swojej bazy nie dając się przy tym trafić kulką (wyeliminować). Oczywiście jest to tylko przykład, a scenariuszy jest bardzo dużo. Jako iż każdy z nich trwa około 20-30 minut, podczas całej imprezy jest możliwość rozegrania wielu scenariuszy.
 

Sprzęt do gry

Zestaw do gry składa się z półautomatycznego, butli wypełnionej sprężonym gazem HP, pojemnika na kulki przymocowanym do markera zwanym hopperem, maski ochraniającej całą twarz, oraz ubrania ochronnego i maskującego (munduru). Przed rozpoczęciem gry uczestnicy otrzymują:

Markery paintballowe wraz z butlą (na sprężone powietrze) 

Maski ochronne - obejmujące całą twarz, Bardzo dobrze wyprofilowana, świetnie trzyma się na głowie, a dzięki nieparującej szybce nie sprawia żadnych problemów podczas gry.

Strój maskujący – wygodny, nie krępujący ruchów mundur. Gramy w mundurach bawełnianych, a nie ortalionowych, przeciwdeszczowych - komfort gry w przewiewnym stroju jest nieporównywalnie większy, a dzięki odpowiedniej grubości materiału zapewniona jest dodatkowa ochrona.

Kulki - kulki paintballowe wykonane są z całkowicie naturalnych, nietoksycznych materiałów. Otoczkę stanowi twardsza, żelatynowa powłoka, zaś farba wykonana jest z barwnika spożywczego. Ślady na ubraniach bez najmniejszego problemu dają się zmyć przy użyciu ciepłej wody.
 

Proponowane scenariusze gry w paintball

Paintball – Deathmatch

Najlepsza propozycja na początek dobrej zabawy. Idealna rozgrzewka, sposób na rozpoznanie terenu a dla osób które pierwszy raz mają przyjemność obcowania z rozgrywką paintballową świetny sposób na przyzwyczajenie się do specyfiki tej gry.

Paintball – Dwie flagi

Jest to podstawowy scenariusz realizowany podczas większości gier paintballowych. Spora część scenariuszy to zmodyfikowane wersje tej gry. Zasady są proste, w grze bierze udział dowolna liczba graczy podzielona na dwa zespoły. Każdy zespół posiada swoją flagę.

Grę rozpoczynają wszyscy zawodnicy w swoich bazach, na wcześniej ustalony znak. Trafienie zawodnika kulką, kończy jego grę w danej rundzie i obliguje go do zejścia z pola gry.

W sytuacji w której trafiony zawodnik niósł flagę, musi ją pozostawić w miejscu w którym został wyeliminowany, podnieść rękę oznaczającą trafienie i niezwłocznie wyjść poza teren rozgrywki. Trafienie oznacza również, że dany zawodnik nie ma prawa podpowiadać, instruować ani zdradzać pozycji przeciwnika pozostałym graczom swojej drużyny.

Wygrywa drużyna która zdobędzie flagę przeciwnika i bezpiecznie doprowadzi ją do swojej bazy.

Paintball – Ochrona prezydenta

Gra na której bazuje wiele rozgrywek komputerowych. Gracze podzieleni zostają na terrorystów i ochronę prezydenta. Jeden gracz zostaje określony mianem prezydenta. Ustalany jest punkt A (startowy) i B (docelowy) rozgrywki.

Zadaniem jednej drużyny jest eskortowanie prezydenta z punktu A do punktu B w taki sposób, aby nie został on trafiony. Terroryści natomiast mają pole do przygotowania dobrze przemyślanej zasadzki. W tej grze nie ważne ilu zginie, ważne że prezydent przeżyje.

Paintball – Terminator

Jedna lub dwie osoby otrzymują po 200 kulek i ukrywając się na polu gry. Pozostali otrzymują do dyspozycji po 50 kulek a ich zadaniem jest znalezienie i wykończenie ukrywających się graczy. Każdy z terminatorów otrzymuje po trzy życia, pozostali tylko po jednym.

Zasadzka

2 zespoły , składające się z takiej samej liczby graczy. Jedna z drużyn ma 5 minut na ukrycie się i przygotowanie zasadzki na terenie pola. Druga drużyna musi znaleźć wszystkich członków drużyny przeciwnej i wyeliminować ich. Czas trwania: ok 30 minut

...i wiele innych!
 

Cennik: ( minimum 10 osób)

Pakiet podstawowy
- 200 kulek
- Marker
- Strój
- Powietrze
- Maska
- Szkolenie BHP

Cena: 65zł
Pakiet medium
- 300 kulek
- Marker
- Strój
- Powietrze
- Maska
- Szkolenie BHP

Cena: 80zł
Pakiet podstawowy
- 500 kulek
- Marker
- Strój
- Powietrze
- Maska
- Szkolenie BHP

Cena:100zł


Każde dodatkowe 100 kulek 20 zł